Potpisan ugovor o poslovnoj saradnji sa Direktoratom za radijacionu i nuklearnu sigurnost i bezbednost Srbije.

Protekle nedelje u našem Institutu potpisan je ugovor o poslovnoj saradnji sa Direktoratom za radijacionu i nuklearnu sigurnost i bezbednost Srbije. Direktorat vrši regulatorne, stručne i izvršne poslove u oblasti radijacione i nuklearne sigurnosti i bezbednosti. Takođe, Direktorat radi na ostvarivanju saradnje sa državnim i međunarodnim organizacijama u svrhu unapređenja nacionalnog okvira u svojoj oblasti na osnovu operativnog iskustva, uvida dobijenog u procesu odlučivanja i razvoja odgovarajuće tehnologije i istraživanja.

Ozvaničena institucionalna saradnja našeg Instituta i Direktorata odnosi se pre svega na zajedničko učešće na projektima na relaciji nauka-privreda, razmeni iskustava i znanja u oblasti nisko-ugljeničnih energetskih tehnologija, ali i na druge oblike saradnje od zajedničkog interesa.

• /uploads/attachment/vest/24/Image-2.jpg
  • /uploads/attachment/vest/24/Image-1.jpg