Institut učestvuje u međunarodnom projektu koji je finansiran u okviru programa  ERASMUS + Virtual Exchange

Prvi radni sastanak konzorcijuma projekta „Učenje kritičkog mišljenja u nauci kroz principe nano-učenja i virtuelne razmene“ (NANO-THINK), koji je finansiran u okviru programa ERASMUS + Virtual Exchange, održan je u Rijeci 27. februara 2024. godine. Projekat okuplja partnere iz zemalja Zapadnog Balkana i Austrije, a Institut Nikola Tesla je kao deo Univerziteta u Beogradu jedan od učesnika. Koordinator projekta je Fakultet zdravstvenih studija Univerziteta u Rijeci. Projekat NANO-THINK predstavlja sveobuhvatnu inicijativu usmerenu na stvaranje specijalizovanog programa koji podstiče kritičko mišljenje u nauci. U razvoju programa koristiće se načela virtuelnog učenja i takozvanih fokusiranih nano-alata, kako bi savremenim  generacijama studenata iskustvo učenja bilo privlačno, zanimljivo i efikasno.

• /uploads/attachment/vest/31/Slika-Erasmus.jpg